Szanowni Państwo.

Co roku tysiące naszych rodaków powraca ze swoich wakacyjnych wojaży z zagranicy. Wielu z nich przywozi ze sobą pamiątki z egzotycznych roślin i zwierząt, które mają im przypominać o mile spędzonych chwilach.
Co zrobić, aby te ozdoby nie stały się przyczyną problemów ?
Przed przywozem upewnijmy się, czy nie pochodzą z gatunków objętych przepisami ochrony dzikiej fauny i flory. Upewnij się, że okaz został legalnie pozyskany i sprzedający może przedstawić na to odpowiednie dokumenty. Okazy takie, w rozumieniu przepisów to osobniki żywe, martwe i produkty pochodne np.trofea, skóry, jaja, wyroby skórzane, koralowce/muszle i ich fragmenty (biżuteria), żywność, leki medycyny naturalnej, wyroby z kości słoniowej, rogów nosorożca, drewna.


Pamiętaj,przywóz i działalność komercyjna wobec takich okazów, z naruszeniem przepisów Konwencji Waszyngtońskiej i regulacji UE grozi Ci konfiskatą a także karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Aby upewnić się i potwierdzić czy Państwa pamiątki z wakacji nie staną się przyczyną bólu głowy i nie będą prowadziły do konsekwencji prawnych zawsze należy skontaktować się z Agencją Celną. Cargo Helper Sp z o.o. specjalizuje się w odprawach celnych tego typu towarów, a szeroki wachlarz usług celnych dadzą Państwu pewność że wszystkie formalności i dokumenty celne zostały dopełnione i sprawdzone rzetelnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Brak komentarzy do tej pory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pole strony jest opcja

Top